Rombat Start GEL 30Ah RMG30L-BS-C
Rombat Start GEL maintenance-free motorcycle battery with advanced gel electrolyte technology. Sealed construction ensures safe operation in any position without acid leakage.
- GEL electrolyte technology
- Maintenance free
- Spill-proof in any position
- Vibration resistant
- Superior cyclic performance
- Long service life
- Applications: motorcycles, scooters, ATV, snowmobiles
Technical specifications: 12V | 30Ah | 360A | 168×127×176 mm | 9.44 kg | Yuasa equivalent: YIX30L-BS
Termeni și condiții
Garanție de rambursare în 14 de zile
Expediere: 1-3 zile lucrătoare
Specifications
| Producator | Rombat |
| Tehnologie | GEL |
| Ah | 14Ah |
| Curent demaraj | 360A |
| Dimensiuni(LxlxH) | 168x127x176mm |
| Polaritate | Dreapta Plus |
| Garantie | 12luni |
| Cod Yuasa | YIX30L-BS |
| Tensiune | 12V |
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because you did not provide both a filter and a template to use.