Rombat Champion HD-EFB 230Ah
✔ Rombat Champion HD-EFB 230 Ah — Premium EFB heavy-duty battery for Euro 5/6 trucks with high energy demands and extreme vibration resistance.
- ✔ Capacity: 230 Ah
- ✔ Cold-cranking current (CCA EN): 1200 A
- ✔ Dimensions (L×W×H): 518*273*240mm
- ✔ EFB technology — 10× more micro charge/discharge cycles vs conventional HD
- ✔ Premium quality: OEM-grade EFB production experience
- ✔ Thick polyethylene separator — maximum mechanical resistance
- ✔ Hotel function support — slow discharge for stationary consumers
- ✔ Maximum vibration resistance, charging acceptance and cycling = 3× longer lifespan vs standard HD
- ✔ Maintenance-free
✔ Warranty: 2 years
Termeni și condiții
Garanție de rambursare în 14 de zile
Expediere: 1-3 zile lucrătoare
Specifications
| Producator | Rombat |
| Tensiune | 12V |
| Ah | 230Ah |
| Curent demaraj | 1200A |
| Dimensiuni(LxlxH) | 518x273x240mm |
| Polaritate | Dreapta Plus |
| Garantie | 24luni |
| Start/Stop | Nu |
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because you did not provide both a filter and a template to use.